Вівторок, 25.06.2024, 12:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Костопільської 
          районної державної адміністрації

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті »

Формування загальнопредметних компетентностей учнів як шлях до розвитку креативності на уроках суспільних предметів

Саме вчителі історії покликані виконати цю особливу місію: допомогти молоді стати компетентними, активними, відповідальними громадянами. Для ознайомлення з досвідом роботи Костопільського районного методичного кабінету та загальноосвітніх навчальних закладів району щодо формування загальнопредметних компетентностей учнів 5 квітня 2012 року було проведено обласний семінар методистів, що відповідають за викладання суспільних дисциплін у районах області з теми: «Формування загальнопредметних компетентностей учнів як шлях до розвитку креативності на уроках суспільних предметів».

Людмила Петрівна Новак, начальник відділу освіти Костопільської райдержадміністрації, ознайомила учасників семінару з освітнім простором Костопільщини. У своєму виступі вона звернула увагу присутніх на те, що розвиток освіти є однією з пріоритетних галузей Костопільського району, про що свідчить організація роботи з обдарованою молоддю.

Лише компетентний учитель здатен підготувати компетентного учня – вважає завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Костопільської райдержадміністрації Наталія Миколаївна Беляновська, про що розповіла присутнім у своєму виступі «Організація науково-методичної роботи з педагогами району як шлях до формування професійних компетенцій конкурентоспроможного вчителя».

Методист суспільних предметів районного методичного кабінету відділу освіти Костопільської райдержадміністрації Спічак Галина Олексіївна накреслила нові підходи до організації навчально-виховного процесу із суспільних дисциплін як умову реалізації компетентнісної моделі навчання та виховання.

Учасники семінару ознайомилися із кабінетами історії у ЗОШ № 3 (завідувач Антонюк Тетяна Олексіївна), ЗОШ № 2 (завідувач Бородавка Лідія Василівна), гуманітарної гімназії ім. Т. Г. Шевченка (завідувач Горбач Галина Володимирівна) та кабінетом правознавства гуманітарної гімназії, яким завідує Кострова Світлана Мефодіївна. Досвідом роботи з формування загальнопредметних компетенцій поділились учителі суспільних предметів гуманітарної гімназії імені Т.Шевченка Кострова С.М. та Горбач Г. В. Театралізоване дійство «Запорозька Січ», яке провели учителі суспільних дисциплін ЗОШ № 2 Бородавка Л.В. та Ковальчук О.П. продемонструвало присутнім можливості позакласної роботи з предмету для розвитку креативності та компетентності школярів та не залишило нікого байдужим.

Підсумовуючи роботу обласного семінару його керівник, завідувач кабінету суспільних предметів Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Фурман Віра Костянтинівна відмітила, що учнівські компетенції дадуть можливість шкільній молоді навчитися успішно вирішувати питання особистого і суспільного життя та вести конструктивний діалог з оточуючим світом.

Категорія: | Додав: Gembel (11.04.2012)
Переглядів: 987 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Форма входу