Четвер, 23.05.2024, 05:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Костопільської 
          районної державної адміністрації

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Семінари » Семінар керівників шкільних, окружних, районних методичних структур

Навчання здоровому способу життя з метою формування здоров’язберігаючих компетенцій сучасного школяра
Здоров’я дітей - одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, вчителів, суспільства в цілому. Для України головною проблемою, яка пов’язана з майбутнім держави, є збереження і зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді. Турботу викликає різке погіршення стану фізичного та розумового розвитку підростаючого покоління, зниження рівня народжуваності й тривалості життя, зростання смертності, особливо дитячої.

Тому головним завданням у діяльності педагогічних колективів навчальних закладів на сучасному етапі повинно бути збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування позитивної мотивації до здорового способу життя у вчителів, учнів та їхніх батьків.

Мета сучасної школи - підготовка дітей до життя. Кожен учень має отримати під час навчання знання, що знадобляться йому в майбутньому житті. Здійснення означеної мети можливе за умови запровадження технологій здоров’язберігаючої педагогіки.

З метою ознайомлення зі здоров’язберігаючими технологіями, що упроваджуються у навчально-виховний процес, формами, методами і прийомами формування здоров’язберігаючих компетенцій учнів, 18 жовтня 2011 року на базі Берестовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено районний семінар-практикум керівників загальноосвітніх навчальних закладів з теми «Навчання здоровому способу життя з метою формування здоров’язберігаючих компетенцій  сучасного школяра». 

Завданням семінару-практикуму було ознайомлення із методиками навчання та виховання учнів на основі здоров’язберігаючих і оздоровчих технологій, з можливостями створеного оптимального простору для збереження та формування повноцінного здоров’я дитини в інтегрованій системі: природа-родина-школа-суспільство.

Місце проведення засідання обрано не випадково, адже Берестовецька загальноосвітня школа входить до Національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю і  пропагує збереження та зміцнення здоров’я школярів, формує позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, культуру здоров’я, екологічну відповідальність.

Відкрила семінар-практикум начальник відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації Новак Людмила Петрівна, що наголосила на актуальності теми семінару, на важливості формування в учнів відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності. 

Беляновська Наталія Миколаївна, завідувач районного методичного кабінету, проаналізувала дані профілактичного огляду школярів району, ознайомила керівників шкіл з типами здоров’язберігаючих педагогічних технологій та надала рекомендації щодо застосування різноманітних форм і методів роботи педагогів для формування здоров’зберігаючих компетенцій школярів.З мультимедійною презентацією  Школи сприяння здоров’ю «Екологія здоров’я: природа-родина-школа-суспільство»  виступила директор школи Таргоній-Коваль Раїса Петрівна, яка ознайомила присутніх з проектами, що реалізуються в Берестовецькому ЗНЗ за для збереження та зміцнення інтелектуального, психічного, соціального, фізичного та духовно-морального здоров’я вихованців.Учасники семінару-практикуму ознайомились з панорамою методичних знахідок педагогів школи: побували на уроці із курсу «Основи здоров’я» у 1 класі (вчитель Шевчук Л.В.), захисті проекту «Клас сприяння здоров’ю» у 3 класі (вчитель Мельничук Т.В.), уроці духовності з курсу «Основи християнської етики» у 5 класі (вчитель Дусєва І.В.); відвідали тренінг із факультативного курсу «Рівний-рівному» у 10 класі (вчитель Луга О.Л.) та майстер-клас учителя фізичної культури Новак Л.І. у 7 класі.У ході обміну думками щодо проведених занять керівники загальноосвітніх навчальних закладів району відмітили високий творчий потенціал і професійний рівень педагогів школи. Приємним доповненням до заходу став виступ призера обласного конкурсу «Свіжий вітер» - шкільного екологічного театру «Джерельце».Не залишив байдужими учасників семінару-практикуму тренінг «Тайм-менеджмент для керівника», проведений методистом районного методичного кабінету Регезою Оксаною В’ячеславівною.

На завершення семінару-практикуму присутні обмінялись позитивними враженнями про побачене в закладі та високо оцінили зусилля педагогічного колективу щодо підготовки заходу.
Категорія: Семінар керівників шкільних, окружних, районних методичних структур | Додав: Gembel (19.10.2011)
Переглядів: 2654 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Форма входу